zpět bojové helikoptéry

Ruské helikoptéry

NAVIGACE

Ka-37

Kamov, Rusko

připravil Jiří Kučírek


Kamov Ka-37

Kamov Ka-37 je miniaturní, dálkově řízený, bezpilotní vrtulník. Koncepční návrh představuje automaticky řízený let, vysokou manévrovatelnost a dostačující únosnost.

Ka-37 je vybaven univerzálním nosičem a demontovatelnými kontejnery pro plnění různých misí, například: fotogrametrická měření, přenos televizního a rádiového signálu, ekologické mapování, dodávky potravin, pošty, léků a sanitárních potřeb při nehodách a katastrofách v nepřístupných a nebezpečných oblastech.
Koaxiální rotorový systém, který dovolil vyvinout kompaktní vrtulník s minimálními rozměry, má skvělou manévrovací schopnost a užitečnou zatížitelnost.
Automatický kontrolní systém, instalovaný uvnitř helikoptéry, poskytuje spolu s programovým vybavením čistý let s minimálním zásahem operátora. V případě, že operátor potřebuje vstoupit do kontrolního procesu, vygeneruje se v pozemním řídícím středisku odpovídající rádiový signál. Pozemní stanice je vybavena kontrolním a datovým systémem a vlastním nezávislým napájecím zdrojem.


Další fotografie Ka-37

TTD Ka-37

Motor: 1x ?; 45 kW 
Délka: 4,80 m 
Průměr rotoru: 2,88 m 
Výška: ? m 
Prázdná hmotnost: 250 kg 
Maximální hmotnost: 300 kg 
Rychlost: 110 km/h 
Dostup: 2 500 m 
Dolet: 530 km

Zdroje:

 


Copyright © All Rights Reserved